STRACH PRZED TERRORYSTAMI W SOCZI. KANDYJCZYCY POD TELEFONAMI CAŁĄ DOBĘ

Lider Tour de Ski – Kanadyjczyk Alex Harvey i jego koledzy z reprezentacji w czasie igrzysk nie mogą rozstawać się z komórkami. To pokłosie ataków terrorystycznych w Rosji. Gdyby do podobnego zdarzenia doszło w Soczi kanadyjscy sportowcy natychmiast się o tym dowiedzą, a odpowiednie służby bez problemów ich zlokalizują.

Świat od dawna wiedział, że rozpoczynające się za niespełna 6 tygodni igrzyska w Soczi będą imprezą podwyższonego ryzyka. Po zamachach w Wołgogradzie i Chasawjuracie do sportowców dotarło, że te zapowiedzi nie są tylko dmuchaniem na zimne.

Kanadyjczycy podjęli dodatkowe środki ostrożności. – Nasza federacja narciarska we współpracy z policją opracowała program na wypadek ataku terrorystycznego w Soczi. Polecono nam być „pod komórką” 24 godziny na dobę. Trenując musimy mieć telefon w pasie na bidon – powiedział Alex Harvey przed kamerą NRK.

Specjalne środki ostrożności podjęli także Norwegowie. Do Rosji polecą z nimi funkcjonariusze policji. Biegaczka narciarska Ingvild Flugstad Ostberg zapewnia, że mimo realnego zagrożenia każdy sportowiec, który otrzyma olimpijską nominację wystartuje w igrzyskach.

Terroryzm istnieje, taki jest świat w którym żyjemy. Jednak staram się nie myśleć o tym zbyt często – przyznała Ostberg

Czytaj też: NORWEGOWIE Z WŁASNĄ OCHRONĄ W SOCZI

Szef Olympiatoppen (centrum przygotowań olimpijskich) Tore Ovrebo uspokaja. – Jesteśmy w kontakcie z norweskimi i rosyjskimi autorytetami w sprawach bezpieczeństwa. Wszyscy są zgodni – igrzyska będą bezpieczne.

Mimo tych zapewnień Norwegowie biorą pod uwagę najgorszy z możliwych scenariuszy. W październiku zorganizowali szkolenie na wypadek eksplozji bomby lub porwania jednego ze sportowców.

źródło: NRK, Verdens Gang


 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>