NORWEŻKI O POLKACH: ZAGRAŁYŚMY Z PRAWDZIWĄ DRUŻYNĄ

(print screen NRK)

Na zakończenie fazy grupowej mistrzostw globu Norweżki zmierzyły się z Polkami. I choć obrończynie tytułu wygrały 23:18, to po spotkaniu podkreślały, że w końcu ktoś wysoko zawiesiły im poprzeczkę.

– To był ciężki mecz. Polki są bardzo silne fizycznie – przyznała bramkarka Katrine Lunde, najlepsza zawodniczka spotkania.

Trzema poprzednimi rywalami Norwegii była Angola, Argentyna i Paragwaj. Skandynawki w tych spotkaniach zagrały na pół gwizdka. – Dziś rywalizowałyśmy z prawdziwą drużyną. To był świetny sprawdzian przed fazą pucharową – powiedziała Nora Mork.

Czytaj także: Dlaczego Dunki chciały przegrać z Brazylijkami?

Norweskie media podkreślają dobrą grę Polek w obronie. Faworytki mistrzostw nie mogły rozwinąć skrzydeł. Gdyby nie wyborna dyspozycja Linn Jorum Sulland, Heidi Loke i Nory Mork w ataku, a także bramkarki Lunde i – harującej w obronie jak wół – Isabel Blanco wynik mógł być odwrotny.

Czytaj także: Niezniszczalna Nora Mork

Norweżki odniosły 13. kolejne zwycięstwo na mistrzostwach globu. O 14. zagrają w 1/8 finału z Czeszkami. Jeśli wygrają o strefę medalową zagrają najprawdopodobniej z gospodyniami Serbkami.

Czytaj także: „Wielbłądy” z gwizdkami. Afera sędziowska na MŚ

Polki w drugiej rundzie wpadły na Rumunki. W ich „ćwiartce” drabinki są także Francuzki i Japonki.

źródło Nettavisen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>