LAMPKA U BUKMACHERÓW ZAPALONA! DUNKOM OPŁACA SIĘ PRZEGRAĆ Z BRAZYLIJKAMI

(print screen Dagbladet.no)

Dunki na mistrzostwach świata piłkarek ręcznych spisują się całkiem nieźle. Wygrały trzy z czterech spotkań i wciąć mają szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie – choć niekoniecznie będą tego chciały.

W ostatniej kolejce grupowej Dunki zagrają z Brazylijkami o 20:15, kiedy zakończy się większość spotkań. Będą mogły zdecydować czy wybrać drogę, która w ćwierćfinale skrzyżuje się z wielkimi faworytkami mundialu – Norweżkami. Teoretycznie najbezpieczniej będzie przegrać z Canarinhos i zająć trzecie miejsce w grupie.

PRZEWIDYWALNE SYTUACJE

• Dunki wygrają grupę jeśli pokonają Brazylijki co najmniej trzema bramkami. W 1/8 finału spotkałyby się z czwartą drużyną grupy A (najprawdopodobniej Holandia), a najmocniejszym potencjalnym rywalem w ćwierćfinale jest Hiszpania.

• Zajęcie drugiego miejsca sprawi, że w 1/8 finału Dunki zagrają z trzecią ekipą grupy A (największe szanse mają Czarnogórki i Koreanki). W ćwierćfinale będzie czekać Norwegia.

• Porażka sprawi, że Dunki zajmą trzecie miejce i w 1/8 finału zmierzą się z drugim zespołem grupy A (największe szanse mają Czarnogórki i Koreanki). O awans do finału zagrałyby ze zwycięzcą grupy D (Niemcy, Węgry lub Rumunia).

Drugi trener Dunek – Ulrik Kirkely nie był zaskoczony, kiedy dziennikarze zagadnęli go możliwość uniknięcie Norwegii. – Uwielbiacie stawiać trenerów w kłopotliwych sytuacjach. Wiem jakie jest nasze położenie. Szczerze mówiąc już przed mistrzostwami spodziewaliśmy się, że taka sytuacja może zaistnieć.

źródło Dagbladet

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>