W TEJ STATYSTYCE KOWALCZYK MIAŻDZY BJOERGEN

(fot. print screen NRK)

Justyna Kowalczyk nie ukrywa, że na igrzyskach największe nadzieje wiąże z biegiem na 10 km klasykiem ze startu interwałowego. Polka w tej konkurencji jest niekwestionowaną faworytką do złota, ale nie może być inaczej skoro ostatni raz przegrała w tej specjalności 2 lata i 9 miesięcy temu.

– Wow, tak długo nie mogę jej pokonać? – zdziwiła się Bjoergen, kiedy dziennikarze NRK przypomnieli jej tę statystykę. Ostatni raz miało to miejsce w lutym 2011 roku na mistrzostwach świata w Oslo.

Od początku kariery była to ulubiona konkurencja Bjoergen, wygrała w niej aż osiem biegów PŚ (tyle samo zwycięstw ma Justyna Kowalczyk). W żadnej innej specjalności na dystansach nie wygrywała częściej. Ale w ostatnich latach to Polka rozdaje karty, wygrywając cztery ostatnie starty – w tym piątkowy, kiedy zmiażdżyła największą rywalkę.

– Tak to jeden z moich ulubionych dystansów. Zawsze jestem na 10 km mocna, ale w ostatnich latach Kowalczyk była niesamowita – przyznała Norweżka.

Przed rokiem Bjoergen tylko raz na dystansach musiała przełknąć gorycz porażki. Kowalczyk pokonała ją właśnie na 10 km stylem klasycznym ze startu interwałowego w Lahti.

Przed igrzyskami ta konkurencja odbędzie się tylko raz – 1 lutego we Włoskim Toblach. Będzie to ostatni bieg długodystansowy przed walką o olimpijskie medale. Nagrodą dla zwyciężczyni będzie 100 punktów do klasyfikacji generalnej PŚ i ogromna przewaga psychologiczna.

5 ostatnich pojedynków Justyny Kowalczyk z Marit Bjoergen na 10 km stylem klasycznym ze startu interwałowego.

  • 06. grudnia 2013, Lillehammer: 1. Justyna Kowalczyk, 3. Marit Bjoergen
  • 10. marca 2013, Lahti: 1. Justyna Kowalczyk, 2. Marit Bjoergen
  • 18. februar 2013, Szklarska Poręba: 1. Justyna Kowalczyk, 2. Marit Bjoergen
  • 22. januar 2012, Otepää: 1. Justyna Kowalczyk, 2. Marit Bjoergen
  • 28. luty 2011, Oslo Holmenkollen (MŚ): 1. Marit Bjoergen; 2. Justyna Kowalczyk

źródło NRK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>