NORTHUG: MOJE NAJWIĘKSZE MARZENIE? POKONAĆ ROSJAN W SOCZI

(print screen Nettavisen)
Zwycięstwo Rosyjskiej sztafety w Lillehammer wyjątkowo podziałało na ambicję Pettera Northuga. Norweg przyznał, że na finiszowych metrach zabrakło mu mocy i zapowiedział, że porażkę na norweskiej ziemi powetuje sobie w Soczi.

– Jednym z moich największych marzeń jest pokonanie Rosjan na ich terenie. Za kilka lat kibice będą pamiętać tylko olimpijską sztafetę. Nikt nigdy nie wspomni biegu rozstawnego z Lillehammer – bagatelizował porażkę Northug.

Dwukrotny mistrz olimpijski w Vancouver na początku sezonu 2013/2014 jest cienie samego siebie z poprzednich lat. To efekt zatrucia wirusowego, które storpedowało jego przygotowania. – Nie mam kopnięcia. Na finiszu nie mogłem wrzucić swoich dwóch najwyższych biegów – przyznał.

Norwescy kibice są jednak spokojni o to, że do igrzysk Northug odzyska formę. Z każdym tygodniem jest coraz silniejszy. Sezon rozpoczął od 61. miejsca w Pucharze FIS na 15 km klasykiem. W ten weekend, na tym samym dystansie zajął 9. miejsce w Pucharze Świata.

źródło Nettavisen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>