ŁZY W OCZACH SKOFTERUD. SOCZI LEDWO MIGOCZE NA HORYZONCIE (WIDEO)

(fot. print screen Nettavisen)

33-letnia Vibeke Skofterud marzy o tym, żeby w Soczi ukoronować karierę złotem norweskiej sztafety. Na dzień dzisiejszy marzenie wydaje się być wyjątkowo nierealne. Biegaczka jest w najgorszej formie od lat. Po biegu rozstawnym w Lillehammer z trudem powstrzymywała łzy przed kamerami telewizji NRK.Skofterud w niedzielę biegła na drugiej zmianie Norwegii 2. Jej drużyna spadła wtedy z pierwszego na piąte miejsce. Skofterud miała dopiero trzynasty czas zmiany; o 8,9 sekundy gorszy od rezultatu Pauliny Maciuszek. Równie słabo spisywała się w dotychczasowych biegach indywidualnych – 21. w Ruka Triple, 17. na 10 km klasykiem w Lillehammer.

Były norweski biegacz Odd-Bjørn Hjelmeset nie ma wątpliwości – w takiej dyspozycji Vibeke może zapomnieć nie tylko o miejscu w olimpijskiej sztafecie, ale w ogóle o wyjeździe na igrzyska. Ten scenariusz byłby katastrofą, dla biegaczki, której ostatnim celem w karierze jest obrona złota wywalczonego w biegu rozstawnym w Vancouver.

Sęk w tym, że Norweżka nie wie skąd tak słaba dyspozycja. Okres przygotowawczy przepracowała najciężej w karierze. Potwierdza to jej koleżanka z reprezentacji Therese Johaug – Vibeke jest bardzo rozczarowana. Od kilku lat nie była w takim dołku. Sport bywa bardzo brutalny, ma tylko dwa kolory: czarny i biały. Vibeke trenowała niezwykle mocno, w całości poświęciła się przygotowaniom do sezonu olimpijskiego, ale to nie przyniosło żadnych efektów. Jest jej ciężko.

Mimo słabych wyników Egil Kristiansen – trener norweskiej kadry, nie ma zamiaru skreślać ją na tak wczesnym etapie sezonu. W sobotę Skofterud pobiegnie w Davos na 15 km krokiem łyżwowym.

Jestem okropnie zmotywowana. Dystans mi odpowiada, zrobię wszystko co w mojej mocy – zapewniła Norweżka.

źródło: Nettavisen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>