HOFER ZADOWOLONY. LILLEHAMMER ZDAŁO EGZAMIN

(fot. print screen NETAVISEN.NO)

Cztery konkursy odbyły się bez przeszkód, organizacyjnie wszystko było dopięte na ostatni guzik, przyzwoita była również frekwencja. Norweskie media są zgodne – Lillehammer pozostanie gospodarzem konkursów Pucharu Świata w skokach.

W Klingenthal na Norwegów padł blady strach. Po zawodach na otwarcie sezonu dyrektor Pucharu Świata – Walter Hofer przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że Lillehammer bądź Kuusamo wypadnie z przyszłorocznego kalendarza.

Finowie przed tygodniem nie stanęli na wysokości zadania. Austriak miał wiele zarzutów wobec organizatorów. Po konkursach w Norwegii był w o wiele lepszym nastroju. – Jestem bardzo zadowolony. Wykonaliście kawał dobrej roboty. Logistycznie wszystko wyglądało dobrze – powiedział Hofer.

Głównym zarzutem FIS wobec Lillehammer była niska frekwencja na trybunach. Sobotnie i niedzielne zawody oglądało od 4 do 5 tysięcy widzów. Wynik nie najgorszy, jednak mogące pomieścić 35 tysięcy kibiców trybuny pod Lysgårdsbakken wydawały się niemal puste. Hofer wie jak temu zaradzić. – Będę rozmawiał z organizatorami o rzeczach, które należy udoskonalić. Kibice powinni być umiejscowieni w kilku sąsiadujących sektorach, tak aby obrazki z transmisji telewizyjnych wyglądały lepiej – przyznał Austriak.

Zadowolony z konkursów był także Gregor Schlierenzauer. – Lillehammer to jedno z najlepszych miejsc dla skoków. Są tu dwie świetne skocznie. Miasto w przeszłości gościło igrzyska, wciąż czuć tu wspaniałą atmosferę. Mogłoby być więcej kibiców, ale są konkursy, które gromadzą mniejszą publikę – zakończył lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

źródło: Nettavisen

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>