STOCKL ZDECYDOWAŁ: JACOBSEN WRACA DO PŚ

Wyczekiwany powrót Andersa Jacobsena do Pucharu Świata w skokach narciarskich nastąpi w nadchodzący weekend. W Lillehammer do cyklu wrócą także Anders Bardal i Tom Hilde, którzy opuścili zawody w Kuusamo.

Wymieniona trójka to najwięksi wygrani wietrznego weekendu w Finlandii. Kiedy rywale oddali raptem kilka skoków na Rukatunturi, Bardal, Hilde i Jacobsen skoczyli blisko czterdzieści razy w Vikersund i Lillehammer. Potrzebował tego przede wszystkim rekonwalescent Jacobsen.

 – Anders skacze na śniegu dopiero od trzech tygodni. Treningi, które mamy za sobą były dla niego niezwykle ważne – zaznaczył austriacki trener Wikingów Alexander Stockl.

 BARDAL JUŻ BEZ STRACHU

 W Kuusamo łatwego życia nie miałby Anders Bardal, mocno krytykowany przez norweskie media za wycofanie się z zawodów w Klingenthal, gdzie przestraszył się szalejącego wiatru – Potrzebował spokoju i czasu dla siebie – zaznaczył Stockl. – Chcieliśmy żeby złapał pewność siebie. Skakał nieźle na treningach. Nie bał się, mimo, że momentami warunki były bardzo złe.

W ostatnich dniach podopieczni Stockla oprócz pracy na skoczni, skupiali się na poprawie wyjścia z progu, ćwicząc „na sucho” przy pomocy specjalnej platformy. – To chyba najnudniejsza część zajęć, ale jest konieczna. Te dwie dziesiąte sekundy decydują o jakości skoku – zaznaczył Austriak.

NAUKA ŻÓŁTODZIOBA

Z trójką gwiazdorów pod okiem trenera pierwszej reprezentacji trenowało także kilku juniorów. Szczególnie zaimponował osiemnastoletni Mats Berggaard, który zadebiutuje w Pucharze Świata. – Mats po zawodach w Lillehammer wróci do Pucharu Kontynentalnego. Chce zobaczyć jak poradzi sobie w rywalizacji z najlepszymi. Będzie pod większą presją niż dotychczas, ale musi zacząć się tego uczyć – zakończył Stockl.

SKŁAD NORWEGÓW NA ZAWODY W LILLEHAMMER (6-8 GRUDNIA):

Anders Bardal
Anders Fannemel
Tom Hilde
Anders Jacobsen
Rune Velta
Ole Marius Ingvaldsen
Robert Johansson
Kim René Elverum Sorsell
Andreas Stjernen
Mats Berggaard
Fredrik Bjerkeengen
Daniel André Tande
Joachim Hauer

źródło: NTB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>