NRK: TYLKO KOWALCZYK MA SWOJE POMIESZCZENIE DO SMAROWANIA NART

(fot. NRK)

NRK: Ulf Olsson – serwismen Justyny Kowalczyk – ma w tym sezonie wyjątkowo niewdzięczne zadanie. Polka z powodu piekielnego bólu piszczeli nie mogła wypracować optymalnej formy w stylu łyżwowym, a właśnie za narty do tej specjalności odpowiada Szwed. Olsson nie może jednak narzekać na komfort pracy – czytamy na stronie internetowej norweskiej telewizji NRK.

W Kuusamo Kowalczyk jako jedyna ma pomieszczenie przeznaczone tylko dla swoich serwismenów. Drzwi do pozostałych opisane są nazwami krajów, na drzwiach, za którymi pracuje Olsson wisi kartka z nazwiskiem Polki. Norwegowie podkreślają, że zespół Kowalczyk jest całkowicie niezależny od reszty polskiej kadry.

(fot. NRK)

O zwycięstwo w Ruka Triple Polce będzie niezwykle trudno. Nie dlatego, że cykl zakończy dziesięciokilometrowy bieg łyżwą – ale dlatego, że Kowalczyk nie jest jeszcze w optymalnej formie. Ta ma przyjść na igrzyska w Soczi. A co po nich? Polka na pytanie Norwegów o końcu kariery odpowiedział wymijająco. Reporter NRK – Anders Skjerdingstad pisze, że w środowisku biegaczy krążą dwie wersje. Pierwsza z nich, że biegaczka definitywnie zakończy karierę – druga, że zrobi sobie roczny urlop.

źródło: NRK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>