LILLEHAMMER BEZ PŚ?

 

Słaby występ na inaugurację sezonu w Klingenthal nie jest jedyną rzeczą, która martwi Norwegów. Gazeta Verdens Gang donosi, że FIS rozważa usunięcie z kalendarza  Pucharu Świata w skokach zawodów w Lillehammer. Zagrożone jest także fińskie Kuusamo.

Oba ośrodki otrzymały “żółte kartki” z powodu niskiej frekwencji na trybunach. Za rok jednego z nich zabraknie w cyklu. – W ostatnich latach w Lillehammer i Kuusamo nie było odpowiedniej atmosfery, mimo, że zawody otwierały sezon – przyznał dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer.

Wstępną umowę z FIS na organizację konkursów PŚ podpisał już Niżnij Tagił. To dla rosyjskich konkursów trzeba znaleźć wolne miejsce w w pierwszej części sezonu 2014/2015.

W tym roku Lillehammer (6-8 grudnia) po raz pierwszy od igrzysk w 1994 roku zorganizuje równocześnie zawody we wszystkich konkurencjach narciarstwa klasycznego. Norwegowie liczą, że to okaże się ratunkiem. Karnet na wszystkie wydarzenia weekendu kosztuje tylko 249 koron (ok. 130 złotych) – Na wzór rozwiązania z igrzysk olimpijskich utworzyliśmy specjalną ścieżkę dla kibiców chcących przemieścić się z tras biegowych pod skocznie – podkreślił Stein B. Olsen, członek komitetu organizacyjnego.

Olsen przyznał jednak, że FIS nie ułatwiania zadania poprawy frekwencji. Jednym z wytycznych federacji było zorganizowanie konkursu mieszanego w piątek, kiedy większość kibiców jest w pracy.

źródło: VG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>