NORTHUG MYŚLAŁ O KOŃCU KARIERY?

 

DAGBLADET: „Bez naszej pomocy Petter mógłby być stracony dla norweskiego sportu. Nie wystartowałby w igrzyskach, pucharze świata i mistrzostwach świata.” To zdanie znalazło się w liście do dziennika Dagbladet. Jego autorem jest Geir Jostein Dyngseth – dyrektor marketingowy firmy Coop, głównego sponsora Pettera Northuga.

Menedżer biegacza – Are Soerum Langås przyznał, że list miał wywołać szum medialny wokół sponsora, ale nie zawiera kłamstw. – Po ubiegłym sezonie Petter wyznał mi, że potrzebuje zmian, aby utrzymać motywację. Chciał sam decydować o swoim życiu, treningach i czasie wolnym – stwierdził Langås.

Northug zdecydował odejść z reprezentacji. W utrzymaniu prywatnego zespołu i motywacji pomógł sponsor, który zapewnił mu kilkakrotnie wyższy dochód, niż stypendium Norweskiego Związku Narciarskiego (ok. 550 tysięcy złotych). Bardzo wątpliwe jednak, że na poważnie myślał o zakończeniu kariery. Poproszony przez dziennikarzy Dagbladet o komentarz odpisał sms z uśmiechniętą buźką i kilkoma emotikonami snu.

źródło: dagbladet.no

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>