BEZ KARY ZA RACE. KIBIC UNIEWINNIONY

VERDENS GANG: FIFA nałożyła na Norweski Związek Piłki Nożnej karę 40 tysięcy koron (ok. 20 tys. zł) za race odpalone podczas jednego z meczów eliminacji mundialu. Związek zdecydował, że rachunkiem obciąży głównego podejrzanego – Andersa Johansena. 33-letni kibic nie miał zamiaru płacić.

Do zdarzenie doszło 22 marca podczas meczu Norwegia – Albania na Ulleval w Oslo. Ktoś z grupy około 50 kibiców odpalił dwie race. Całe zdarzenie możecie zobaczyć TU.

Policjant jako jednego z dwóch winowajców wskazał Johansena. – Na meczu byłem z grupą przyjaciół. W pewnym momencie zobaczyłem dym, a chwilę później zostałem zatrzymany przez policję. Oficer, który wskazał na mnie w ogóle nie chciał słuchać wyjaśnień – tłumaczył oskarżony.

Za Johansenem wstawił się klub kibica norweskiej kadry, który podkreślał, że zeznania jednego policjanta to zbyt mało. Na żadnym z materiałów video nie było widać, że to Johansen odpala racę. Sąd oczyścił go z zarzutów.

 http://www.nrk.no/video/her_roter_tora_bort_seieren/0DEC495045377648/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>