IGRZYSKA ZNISZCZYŁY SNOWBOARD

Zawodnicy przygotowują się do igrzysk w Austrii, gdzie zbudowano replikę olimpijskiego toru do slopestyle’u. Samo sformułowanie “replika toru do slopestyle’u” sprawia, że robi mi się niedobrze. Gdzie podziała się kreatywność i improwizacja? – pyta Terje Håkonsen w wywiadzie udzielonym Snowboarder Magazine.

Pochodzący z Vinje w Telemarku Håkonsen to legenda snowboardu. Wielokrotnie wygrywał mistrzostwa Europy, Świata i U.S. Open w halfpipe’ie. Aż siedem razy zwyciężał w słynnym Mt. Baker Banked Slalom. Na igrzyskach nigdy nie wystąpił. Od czasu, kiedy w 1998 roku w Nagano snowboard pojawił się w olimpijskim programie, Håkonsen konsekwentnie bojkotuje imprezę. Jemu i kilku innym zawodnikom nie spodobało się, że MKOL organizację olimpijskich kwalifikacji powierzył FIS, a nie federacji snowboardowej ISF.

Według Håkonsen standaryzacja zawodów na wzór olimpijski zamienił snowboard w “one-headed monster”, i sprawiła, że dyscyplina straciła swoją tożsamość oraz unikalny charakter. Poza tym igrzyska negatywnie wpływają na „prawdziwy snowboard”: – Nadchodzącej zimy niemal połowa ważnych zawodów się nie odbędzie. To wynik mniejszej puli nagród. Sponsorzy skupiają się na igrzyskach. To katastrofa – zakończył Håkonsen.

Więcej na vg.no.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>