KONIEC REHABILITACJI. JANSRUD WRACA DO GRY

AFTENPOSTEN: Kjetil Jansrud w końcu trenuje na pełnych obrotach. Alpejczyk na mistrzostwach świata w Schladmnig zerwał więzadła krzyżowe. Po długiej, dziewięciomiesięcznej rehabilitacji wraca na stok. – Nie ma dyskusji. Kjetil wystartuje północnoamerykańskich zawodach Pucharu Świata  – przyznał trener kadry Håvard Tjørhom.

Za oceanem alpejczycy będą walczyć w kanadyjskim Lake Louis (30.11 i 01.12) oraz w amerykańskim Beaver Creel (6 i 7 grudnia). Jansrud odpuścił inaugurację sezonu w austriackim Solden. Wolał w spokoju przepracować kilka dni w na austriackim lodowcu Pitzal. Zabraknie go także w fińskim Levi (17.11), gdzie odbędzie się slalom specjalny -ta konkurencja nie jest jego specjalnością.

W składzie Norwegów na zawody w Ameryce Północnej – oprócz Janruda – znaleźli się Aksel Lund Svindal i 21-letni Aleksander Aamodt Kilde.

Już w piątek cała trójka poleci do Ameryki Północnej. Najpierw przez dziesięć dni będą trenować w Vail w stanie Kolorado. Stamtąd polecą do Nakiska niedaleko Calgary, gdzie jeszcze przez tydzień będą szlifować formę na zawody w Lake Louise i Beaver Creek.

Więcej na aftenposten.no.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>